Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022
Статті Техніка

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Хочете багато пам’яті в кишені за трохи грошей? Тоді ваш вибір – зовнішній жорсткий диск. Який варто купити у 2022 році?

Рейтинг топ-10 зовнішніх жорстких дисків

1. Зовнішній жорсткий диск Western Digital WD Elements Portable

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Популярна модель зовнішнього жорсткого диска, що випускається Western Digital з 2013 практично без змін. Покупець може вибрати обсяг від 500 Гб до 4 ТБ. Усередині боксу знаходиться вінчестер WD10JMVW-11AJGS1 розміром 2,5 дюйми, що працює на 5400 об/хв і з 8-МБ буфером. Підключення забезпечує порт USB 3.0, який теоретично може дати швидкість передачі у 500 МБ/с. Але насправді розраховувати на швидкість вище 120 МБ/с не доводиться. Правда, у цієї моделі є одна неприємна особливість — у деяких користувачів він зовсім несподівано переставав розпізнаватись комп’ютером. Гарантія від виробника працює добре і гроші у такому разі вам повернуть, але втрачені дані це не відшкодувати.

Плюси

Перевірена часом модель, компактні розміри

Мінуси

Рандом за якістю – в одних працює роками, інші стикаються з поломкою через тиждень після покупки

2. Зовнішній жорсткий диск Transcend TS1TSJ25M

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Сімейство портативних жорстких дисків, перші представники якого вийшли ще 2012 року. Вибір обсягу накопичувача тут не найширші – 1 або 2 ТБ. Модель досить масивна на фоні конкурентів, з вагою в 212 р. Деяку впевненість у конструкції боксу надає його гумування. Багато користувачів вважають, що саме це може врятувати вінчестер під час падіння. Втім, експериментувати, особливо із запущеним жорстким диском, не варто, адже виробник не заявляє удароміцності в характеристиках. До речі, зверніть увагу, що в сімействі цих жорстких дисків є моделі як з роз’ємами USB 3.0, так і з універсальним USB Type-C, що потішить власників сучасних пристроїв.

Плюси

Модель, що добре зарекомендувала себе, є версія з портом USB Type-C

Мінуси

Конкуренти пропонують і дешевші моделі

3. Зовнішній жорсткий диск Toshiba Canvio Ready

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Відносна свіжа модель, що вийшла на ринок у 2016 році. Можна вибрати обсяг накопичувача – 500 ГБ, 1 ТБ, 2 ТБ та 4 ТБ. Toshiba використовують у цій моделі жорсткі диски власного виробництва серії MQ01, що додає впевненості у довгому та щасливому житті пристрою. Підключається накопичувач за допомогою роз’єму USB 3.0, отже швидкість хоч і висока, але не рекордна. Модель відрізняється рідкісною якістю для зовнішнього жорсткого диска – на ньому практично не відчувається вібрація. А ось «очумілим ручкам» Toshiba Canvio Ready не сподобається – жорсткий диск з розпаяним конектором на USB, а значить вставити в корпус інший 2,5-дюймовий накопичувач не вийде.

Плюси

Хороша якість складання та стабільність роботи, немає настирливої ​​вібрації

Мінуси

У разі поломки жорсткого диска замінити його не вдасться

4. Зовнішній жорсткий диск Seagate STEA

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Переносний жорсткий диск від гіганта індустрії Seagate. Серія відрізняється цікавим (але непрактичним) дизайном та великою кількістю модифікацій, аж до моделей, що позиціонуються як рішення для приставок Xbox. Об’єм лінійки великий – від 500 ГБ до 4 ТБ. Вінчестер досить компактний і має масу 170 г, але у цього є і мінус – багато хто скаржиться на хисткий пластик корпус, який відчутно скрипить. Є питання і до якості самого вінчестера, зустрічаються відгуки про диски, які переставали подавати ознаки життя за кілька місяців після покупки. Проте тут є гарантія на два роки.

Плюси

Доступна ціна, гарантія два роки

Мінуси

Може раптово перестати визначатися комп’ютером

5. Зовнішній жорсткий диск ADATA HD330

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Лінійка оригінальних зовнішніх жорстких дисків виділяється і натомість одноманітних конкурентів. Почнемо з того, що корпус має міцну та об’ємну силіконову оболонку, яка справді може захистити вінчестер, наприклад, при перенесенні. Однак, за це доводиться платити збільшеними габаритами та масою в 317 р. На відміну від конкурентів, HD330 використовується інтерфейс USB 3.1. Зовні порт не відрізняється, але швидкість у реальному використанні може досягати 200 МБ/с. Це, звичайно, не SSD, але значно більше, ніж конкуренти. До речі, цей диск має розширену версію в 5 ТБ.

Плюси

Захищений дизайн, швидкий інтерфейс USB 3.1

Мінуси

Порівняно висока ціна

6. Зовнішній жорсткий диск Silicon Power SP010

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Ще одна модель зовнішнього жорсткого диска, в якій приділено увагу захисту від зовнішнього впливу. Мабуть, Silicon Power SP010 у цьому питанні навіть краще оснащений, ніж конкуренти. Корпус тут герметичний, виконаний із прогумованого матеріалу та сертифікований за стандартом IP67. Роз’єм USB 3.0 прикритий заглушкою, але деяких вона дратуватиме постійною необхідністю закриття-відкриття. До речі, конектор тут не зовсім звичайний, у цій моделі використовується кабель із конекторами USB 3.0 Type-A на обох кінцях. Якщо говорити про головний функціонал, а саме про зберігання даних, то базова модель пропонує накопичувач об’ємом 1 ТБ, а версія SP020 має жорсткий диск на 2 ТБ. Жорсткі диски тут використовують від Seagate. Швидкість передачі цілком стандартний — не вище 120 МБ/с.

Плюси

Справжній захист від пилу та вологи, висока якість виконання

Мінуси

На гуму корпусу постійно налипає пил

7. Зовнішній жорсткий диск Toshiba Canvio Premium

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

“Преміальна” версія зовнішнього жорсткого диска від японської Toshiba. Від своїх доступніших побратимів відрізняється не так сильно, як може здатися, дивлячись на цінник. По-перше, у корпусі використовується алюміній, але з металу виконано лише верхню плоску панель. По-друге, в дизайнерській упаковці можна знайти бархатистий мішечок, який виконує роль чохла при перенесенні і досить дивний перехідник з великого USB на модний Type-C. Ще дивніше він виглядає через наявність на жорсткому диску порту USB Type-B, сумісного з microUSB. Чому не можна було розмістити на корпусі тайп-сі — загадка. В іншому, це якісний зовнішній жорсткий диск, який видає стабільні 120 МБ/с та об’ємом від 1 до 3 ТБ.

Плюси

Висока якість виготовлення, стабільність роботи

8. Зовнішній жорсткий диск Western Digital My Passport

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Добре відома серія зовнішніх жорстких дисків від WD користується незмінною увагою у покупців, хоч і не позбавлена ​​недоліків. В актив моделі можна записати симпатичний зовнішній вигляд і аж шість варіантів кольорів. Можна вибирати об’єм жорсткого диска — 1, 2, 3 або 4 ТБ. Далі починаються нюанси. Наприклад, одним користувачам трапляються екземпляри, які відчутно шумлять при роботі. Інші зіткнулися з раптовою відмовою, через яку померло не тільки пристрій, а й безповоротно губилися дані. Все це ще «приправлено» впаяним USB-роз’ємом у плату корпусу та відчутним нагріванням під час роботи.

Плюси

Відомий бренд, приваблива зовнішність

Мінуси

Висока ймовірність нарватися на шлюб

9. Зовнішній жорсткий диск Lacie STFD

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Зовнішній жорсткий диск від французького бренду Lacie. Втім, французьким він був до 2014 року, коли його викупив Seagate і фактично почав випускати під цією назвою свою продукцію, але з певними особливостями. Наприклад, за високою ціною та з дизайнерськими рішеннями. Lacie STFD несе на корпусі гордий напис «Porsche Design», за який доведеться платити. Але головне тут – це роз’єм USB 3.1 Type-C. Отже, якщо у вас є комп’ютер, який підтримує Thunderbolt 3, то диск здатний видати швидкість запису та читання на рівні 200 МБ/с.

Плюси

Висока швидкість передачі, якщо у вас комп’ютер із USB 3.1, начинка від Seagate

Мінуси

Висока ціна

10. Зовнішній жорсткий диск ADATA DashDrive Durable HD650

Найкращі зовнішні жорсткі диски 2022

Ще одна модель від ADATA. Корпус має силіконове покриття, яке не так захищає від удару, як гасить вібрації, що виникають при роботі вінчестера. Правда вага пристрою дорівнює 201 р. Зараз у продажу є модифікації на 1, 2 та 4 ТБ, а також версії з роз’ємами USB 3.0 або 3.1. Останній забезпечує набагато швидшу передачу даних, але за умови, що ваш комп’ютер оснащений таким портом. Відмови трапляються нечасто, але якщо щось піде не так, поломка буде пов’язана з роз’ємом. Якщо на той час закінчиться гарантія, сам жорсткий диск можна буде легко переставити в інший кейс, сумісний з 2,5-дюймовими вінчестерами.

Плюси

Є версія зі швидким USB 3.1, продумана конструкція

Мінуси

Можливий шлюб роз’єму

Як вибрати зовнішній жорсткий диск

У 2022 році класичні жорсткі диски стрімко поступаються позиціями на ринку, під натиском твердотільних накопичувачів. Ця тенденція спостерігається і серед зовнішніх накопичувачів. Але й зараз найкращі зовнішні жорсткі диски 2022 року мають низку переваг, головна з яких ціна. Незважаючи на зниження вартості за умовний гігабайт SSD, вінчестери поки що поза конкуренцією за цим показником. Судіть самі – твердотільний накопичувач на 512 ГБ обійдеться в середньому 3-3.5 тис. гривень, коли за ці гроші можна знайти 3 або 4 ТБ зовнішній жорсткий диск.

Ціна та виробник

Фактично зараз виробництвом зовнішніх жорстких дисків займається кілька великих компаній, головні з яких Western Digital і Seagate. Однак, вартість у всіх стартує з 1.5-2 тис. гривень. За ці гроші ви отримаєте найкращі зовнішні жорсткі диски 2022 року з пластиковим корпусом, роз’ємом USB 3.0 та об’ємом 1 ТБ. Модель з 2 ТБ можна оглянути від 2.5 тис. гривень. Гіганти на 4 ТБ обійдуться вже 3-3.5 тис. гривень.

Це цікаво! Найкращі телевізори 43 дюйми

Корпус

Що потрібно від пристрою, який часто братимуть у дорогу? Звісно ж міцний корпус. Деякі моделі з пластиковим корпусом, навіть іменитих виробників, не можуть цим похвалитися, докучаючи користувачам скрипами. Цілком металеві зовнішні жорсткі диски зараз рідкісні, але можна знайти моделі зі вставками з алюмінію. Найбільш просунуті вінчестери мають прогумований корпус і навіть захист від води. Звертайте увагу і на те, чи дозволяє конструкція розібрати кейс і дістати жорсткий диск у разі поломки. В іншому випадку, несправність роз’єму поставить хрест на справному накопичувачі.

Об’єм

На ринку в ході кілька обсягів пам’яті для найкращих зовнішніх жорстких дисків 2022 року. Розмір 512 ГБ зараз рідкість, стандартом став 1 ТБ. Якщо вам цього мало — є версії на 2, 3 або 4 ТБ. Зрозуміло, все це 2,5-дюймові жорсткі диски. Великі зібратися з 3,5-дюймовими накопичувачами практично зникли з ринку, не витримавши конкуренції через свої розміри та необхідність додаткового харчування.

Підключення та швидкість

У сучасних зовнішніх дисках використовується два інтерфейси USB для підключення та кілька варіантів роз’ємів. В основному, найкращі зовнішні жорсткі диски 2022 працюють на USB 3.0, який забезпечує максимальну швидкість передачі швидкості в 120 МБ/с. Просунуті моделі працюють з версією USB 3.1 (він Thunderbolt 3 від Apple), які, в теорії, можуть видавати швидкість в 1,2 ГБ/с. Насправді, самі вінчестери що неспроможні видати таких показників і швидкість рідко перевищує 200 МБ/с. Що стосується роз’ємів, то в більшості зовнішніх накопичувачів використаний USB Type-B, який є розширеною версією microUSB. Все частіше зустрічаються моделі із сучасним Type-С. А є і зовсім екзотичні диски зі звичним великим USB.

Надійність та гарантія

Вважається, що кращі зовнішні жорсткі диски 2022 залишаються більш надійним засобом зберігання інформації, ніж твердотільні накопичувачі, які мають певне граничне значення записаних даних. Але насправді користувачі зустрічаються з поломками. Найчастіше вони пов’язані не з самим вінчестером, а роз’ємом та контролером. Окрема категорія поломок пов’язана з падінням пристрою під час роботи, адже жорсткі диски переносять таке погано. У будь-якому випадку, варто вибирати моделі з найменшою кількістю негативних відгуків та найбільш тривалою гарантією.