Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022
Статті Техніка

Найкращі жорсткі диски для комп’ютера 2022

Хоч і в моді зараз твердотільні накопичувачі, але за співвідношенням ціна-об’єм жорстким дискам немає рівних. Тому йому завжди знайдеться місце у надрах ПК. Розкажемо, які найкращі жорсткі диски для комп’ютера актуальні у 2022 році.

Рейтинг топ-10 жорстких дисків для ПК

1. Жорсткий диск Western Digital WD40EZRZ

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Менше 4 тисяч гривень за жорсткий диск об’ємом 4 ТБ – багато чи мало? Напевно, нормально. І так міркують ті, хто вибирає Western Digital WD40EZRZ. Вінчестер популярний, але геймери його не люблять швидкість обертання шпинделя в 5400 rpm робить жорсткий диск дуже задумливим в іграх. Хоча реальна швидкість запису та читання не така й маленька – стабільні 90-100 МБ/c. Диск відносно тихий і не докучає вібрацією. Та й холодний – температура рідко піднімається вище за 40 градусів. Вінчестер вважається надійним, але чутливим до трясіння – головки можуть не запаркуватися і проблем тоді не уникнути.

Плюси

Нормальна для обсягу ціна, стабільна робота, слабка вібрація під час роботи

Мінуси

5400 rpm, боїться трясіння

2. Жорсткий диск Seagate Barracuda 2 TB ST2000DM008

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Ця “Барракуда” на 2 ТБ має частоту обертання в 7200 rpm і це позитивно позначилося на швидкості поводження з даними. За паспортними даними, це 220 МБ/с. Проте при заповненні диска на 80% і вище швидкість падає практично вдвічі. А ось дані про гучність диска суперечать один одному. Одні користувачі скаржаться на гучний звук від Barracuda, який їм мало спати не дає. Інші хвалять за тишу. Можливо, від партії до партії шумність і відрізняється. Як і живучість диска – у особливо «везучих» вінчестер вилазять погані кластери за 500 циклів включення та вимкнення. Але в цілому, диск у народу популярний і заслуговує на увагу. Ах, так, гарантія тут лише 12 місяців.

Плюси

Висока швидкість читання та запису, популярна модель

Мінуси

Зустрічаються галасливі екземпляри, якість теж не завжди на рівні

3. Жорсткий диск Toshiba 1 TB HDWD110UZSVA

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Терабайтні моделі жорсткого диска від Toshiba. Гарного у ній багато, наприклад, повноцінна дворічна гарантія. Виробник обіцяє, що під час щоденного використання диск пропрацює не менше чотирьох років. Швидкість обертання шпинделя тут 7200 rpm, отже диск щодо швидкісний. Насправді — це близько 190 МБ/с на запис та читання. Можливо, комусь не сподобається шум та нагрівання, але це величини відносні. А сам диск — вроджена «робоча конячка», яка завдає користувачеві проблем.

Плюси

Швидкі запис та читання, дворічна гарантія

Мінуси

Гріється

4. Жорсткий диск Western Digital WD1003FZEX

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Жорсткий диск від WD, що відноситься до дорогої чорної серії. Звідси і ціна за 1 терабайт – майже шість тисяч. Зате гарантій просто величезна і складає п’ять років. Втім, платить покупець тут не лише за обслуговування, а й за якість – диск холодний за мірками HDD та дуже тихий. Щоправда, деякі скаржаться на вібрацію, але питання у тому, як ви встановлюєте диск у системний блок. При частоті обертання 7200 rpm пікова швидкість запису та читання наближається до 200 МБ/с. До речі, споживана потужність складає 6,8 Вт.

Плюси

Репутація надійного диска, тривала гарантія

Мінуси

Ціна на фоні конкурентів висока

5. Жорсткий диск Seagate FireCuda 2 TB ST2000DX002

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Цей жорсткий диск відноситься до класу гібридних SSHD. Тут у корпусі диску є плата флеш-пам’яті на 8 ГБ. Вона використовується як кеш даних, які найчастіше використовуються, які зберігаються на самому вінчестері. Як наслідок, підвищується загальна продуктивність системи. Своєрідний «милиця», коли хочеться заощадити на додатковому SSD. Але будьте готові, що відчутного приросту швидкості ви не побачите жорсткий диск на 7200 rpm, як жорсткий диск. Деякі користувачі скаржаться на бед-блоки після кількох місяців використання, але у диска дворічна гарантія. Якщо щось не так — поміняють.

Плюси

Гібридна технологія, виграш за швидкістю в деяких сценаріях використання

Мінуси

Але якщо хочеться справді швидкісного накопичувача — купуйте SSD

6. Жорсткий диск Toshiba 3 TB DT01ACA300

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Досить вигідне співвідношення за ціною та якістю – менше, ніж за три тисячі гривень ми отримуємо накопичувач на 3 ТБ. Причому сам диск, як і його упаковка, має зовсім непоказний вигляд. Воно й зрозуміло, що ця модель продається вже близько 10 років. Взагалі, DT01ACA300 – яскравий приклад того, як індустрія вінчестерів останнє десятиліття тупцює на місці. Шпіндель робить 7200 оборотів, середня швидкість запису та читання на відносно чистому диску – 200 МБ/с. Так, диск шумний і дещо більше вібрує, ніж сучасні колеги, але драматичної різниці немає. Проте це розробка ще Hitachi, бізнес якої з виробництва HDD свого часу поглинула корпорація Western Digital. А це означає, що ресурс у накопичувача просто неймовірний.

Плюси

Недорого за 3 ТБ, перевірена роками модель

Мінуси

Шум та вібрація когось може і дратувати

7. Жорсткий диск HGST 10 TB HUH721010ALE604

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Ще один «уламок» виробництва жорстких дисків японської Hitachi. Зараз бренд HGST належить Western Digital, але опинився на задвірках. Але купити ще щось можна. Наприклад – HUH721010ALE604 на 10 ТБ. Цей диск має відмінну репутацію у комп’ютерників, адже тут не тільки хороша ціна, а й величезний ресурс на відмову — 2,5 млн годин. Причому якість складання тут дуже висока, а гарантія 5 років. Є лише одна проблема – зі звичайним SATA-роз’ємом диск не запрацює. Потрібен перехідник із з’єднувача Molex.

Плюси

Непогана ціна для 10 ТБ гіганта, величезний ресурс

Мінуси

Щоб підключити до звичайного комп’ютера, доведеться шукати перехідник Molex, SATA

8. Жорсткий диск Western Digital WD2005FBYZ

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

WD із «золотої» серії. Ціна для 2 ТБ, звичайно, виглядає завищеною – трохи більше п’яти тисяч гривень. Плата в тій моделі виправдана не лише розширеною п’ятирічною гарантією, а й тишею роботи та низьким рівнем нагріву. Тут і відбраковування на виробництві, зважаючи на все, жорсткіше. Як результат, виробник обіцяє 2 млн годин на відмову. Швидкість тут цілком звична для такого диска – 200 МБ/с на читання та запис.

Плюси

Якість, тиша та малий нагрів

Мінуси

Дорого

9. Жорсткий диск Maxtor 250 GB STM3250310AS

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

А раптом вам на початку 20-х років знадобиться жорсткий диск із невеликим обсягом пам’яті? Хоча в сегменті до 1 ТБ панують SSD, але раптом? Тоді можна придивитися до Maxtor 250 GB. Але не обманюйтеся, за третім за величиною виробником вінчестерів у світі вже другий десяток років ховається корпорація Seagate. Модель вже не нова, про що говорить, наприклад, сміховинний на сьогодні обсяг буферної пам’яті в 8 МБ. Але загалом модель витривала і в окремих користувачів живе вже більше 10 років.

Плюси

Величезна витривалість

Мінуси

Морально застарів, зараз за ці гроші краще доглянути SSD

10. Жорсткий диск Seagate Barracuda 12 TB ST12000DM0007

Найкращі жорсткі диски для комп'ютера 2022

Гігантський за обсягом і з такою ж величезною ціною жорсткий диск від Seagate. Не будемо вдаватися до подробиць економічної доцільності купівлі рекордсмена, коли з трьох 4-тб дисків можна зібрати масив RAID і заощадити пристойну суму. Комусь дійсно потрібний один жорсткий диск із таким обсягом. Щоправда, є підозра, що пластини тут дві-три, але виробник такої інформації не розкриває. Швидкість запису і читання у флагмана лінійки Barracuda вище, ніж у дисків з 7200 rpm — 250 МБ/с. Про надійність цієї моделі поки що рано робити висновки — перші екземпляри у продаж надійшли в середині 2018 року. НУ, а якщо щось піде не так, то гарантія тут 5 років.

Плюси

Дуже багато пам’яті в одному корпусі, збільшена швидкість запису та читання

Мінуси

Ціна виглядає вкрай завищеною

Як вибрати жорсткий диск для комп’ютера

Хоча зараз все більше і більше користувачів відмовляються від класичних жорстких дисків на користь швидких SSD, навряд чи хтось сперечається, що пам’яті багато не буває. А поки твердотелі стоять недешево, зберігати на них великі масиви даних є невигідним. Отже, поки що про вінчестери в комп’ютерному господарстві забувати рано.

Це цікаво! Найкращі 5G модеми

Виробник

Фактично, всі жорсткі диски у світі виробляють лише три виробника. Це Western Digital, Seagate та Toshiba. Причому перших двох припадає більшість продукції. Тому, різноманітності особливого на ринку жорстких дисків не чекайте. Так, наприклад, є Hitachi, але це все той же WD.

Об’єм

Стандартом зараз вважається 1, 2 та 4 ТБ. Зустрічаються ще й 3-тб моделі, але потрібно дивитися, наскільки вона буде дешевшою за 4-тб. Все, що вище, — вже відчутно дорожче. Найчастіше, простіше зібрати масив із кількох дисків по 2 ТБ, ніж гнатися за 10 ТБ диском. І, пам’ятайте, хоча це не тільки до вінчестерів відноситься, обсяг, що вказаний на коробці через різночитання розбивки файлової системи буде трохи менше. Наприклад, на великих моделях ємністю більше 10 ТБ «зникнути» може цілий терабайт. Це нормально.

Швидкість

Звичайно, HDD сильно поступаються у швидкості читання та запису твердотільних накопичувачів. Жорсткі диски, які підключаються до роз’єму SATA 6Gbit/s, давно вже вперлися в стелю. Так, для моделей із частотою обертання шпинделя 5400 rpm вона становить десь 90-110 МБ/с. А швидші, але галасливі та ненажерливі 7200 rpm вже можуть обробляти дані на 220-250 МБ/с.

Це цікаво! Найкращі зовнішні жорсткі диски

Буфер обміну

Буфер обміну – це вбудована внутрішня пам’ять, яка потрібна для обробки, управління та зберігання даних. І чим вона більша, тим швидше можна отримати доступ до вмісту диска. Сучасні HDD мають від 16 до 256 МБ. Але тут можна заощадити — якщо диску уготовано долю «файлопомийки», то великий буфер зовсім не потрібен.

Гарантія

Є думка, що вінчестери живуче SSD. Напевно, воно склалося у той час, коли флеш-пам’ять була ненадійна і відмовляла після кількох перезаписів. Насправді жорсткий диск — складний і примхливий виріб, де може відмовити будь-яка механічна частина. Тому краще брати ті моделі, на які є гарантія від двох років.