Найкращі відеокарти для ПК 2022
Статті Техніка

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Відеокарта є другим за значимістю компонентом після процесора під час збирання комп’ютера. При цьому вартість топових моделей порівнянна з ціною якісного ноутбука, тому до вибору відеокарти завжди слід ставитися з розумом.

Рейтинг топ-10 відеокарт для ПК

1. Nvidia GeForce RTX 3080

Nvidia GeForce RTX 3080 на даний момент є найсвіжішою та найбажанішою відеокартою. Вона відноситься до флагманського сегменту аматорського ринку геймерів. Звичайно, Nvidia GeForce RTX 3090 багато в чому перевершує її, але при цьому коштує значно дорожче, тому розглядати її як рішення для геймінгу та монтажу здається недоцільним – рядовий користувач не помітить суттєвої різниці.

Найкращі відеокарти для ПК 2022

В офіційному роздробі ціни на Nvidia GeForce RTX 3080 стартують з позначки 30 490 гривень. Вже зараз у продажу можна знайти відеокарти від сторонніх виробників, наприклад, Asus та MSI, пізніше стануть доступні референсні моделі Founders Edition від самої Nvidia.

Nvidia GeForce RTX 3080 має 8704 CUDA ядер із тактовою частотою 1,71 ГГц. Об’єм оперативної пам’яті складає 10 Гб стандарту GDDR6X.

Експерт зазначає, що за рахунок покращеної технології трасування променів RTX відеокарта показує відмінні результати на максимальних налаштуваннях графіки у роздільній здатності 4К. На його думку, на даний момент це найкраща відеокарта за цю вартість. До мінусів відеокарти можна віднести лише її високу вартість.

2. Nvidia GeForce RTX 2080 Super

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Друге місце рейтингу віддаємо Nvidia GeForce RTX 2080 Super, яка недалеко пішла від RTX 3080 за вартістю – її можна знайти за ціною від 50 000 рублів. Однак, звичайно, ця відеокарта не може змагатися з продуктивністю з флагманською моделлю.

На думку експерта, варто почекати, коли вартість Nvidia GeForce RTX 2080 Super впаде на тлі появи у продажу моделей 3000 серії. Після цього ця відеокарта справді стане найкращим придбанням за свої гроші.

Nvidia GeForce RTX 2080 Super отримала 3072 CUDA ядра з тактовою частотою 1,815 ГГц. Об’єм оперативної пам’яті складає 8 Гб стандарту GDRR6.

Такі характеристики також дозволяють цій моделі комфортний геймінг при роздільній здатності 4К. Але якщо дивитися на перспективу, то її актуальність у часі буде коротшою, ніж у RTX 3080.

Головним мінусом відеокарти є її ціна, яка може поки що трохи завищена, якщо порівнювати її з RTX 3070.

3. Nvidia GeForce RTX 3070

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Замикає трійку лідерів ще одна новинка – Nvidia GeForce RTX 3070. Модель має 5888 ядрів CUDA, що працюють на частоті 1,73 ГГц. У ній встановлено 8 Гб пам’яті стандарту GDDR6.

Ця відеокарта, як і флагманська модель лінійки, побудована на архітектурі Ampere, яка може похвалитися покращеною технологією трасування променів RTX другого покоління. За заявами самої Nvidia, оновлена ​​технологія забезпечує приріст продуктивності вдвічі. Як і старша модель має підтримку технології DLSS, яка відповідає за згладжування графіки з алгоритмами глибокого навчання за рахунок тензорних ядер. Потужності Nvidia GeForce RTX 3070 також буде достатньо в багатьох іграх при роздільній здатності 4К та максимальних налаштуваннях графіки.

В офіційному роздробі Nvidia GeForce RTX 3070 можна знайти за ціною від 45 490 рублів, і це чудова ціна за таку продуктивність у сегменті «вище середнього». Оскільки ця відеокарта є новинкою, то говорити про наявність мінусів поки що рано.

4. Nvidia GeForce RTX 2070 Super

Nvidia GeForce RTX 2070 Super. Фото: market.yandex.ru

Nvidia GeForce RTX 2070 Super – ще одна відеокарта з минулого покоління компанії. Вона може похвалитися 2560 CUDA ядрами, що працюють на частоті 1,77 ГГц, та 8 Гб пам’яті стандарту GDDR6.

Незважаючи на те, що відеокарта відноситься до минулого покоління, застарілої її назвати не можна, особливо з огляду на те, що вона виходила як потужне субфлагманське рішення. Модель забезпечує комфортний ігровий процес у всіх іграх на середніх/високих налаштуваннях при включеному трасуванні променів.

Ціна Nvidia GeForce RTX 2070 Super стартує з позначки 37 500 рублів. Є сенс трохи зачекати на момент, коли 3000-а лінійка Nvidia остаточно вкорениться на ринку, після чого можна очікувати, що ціна на цю відеокарту впаде.

5. Nvidia GeForce RTX 2060 Super

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Nvidia GeForce RTX 2060 Super дуже схожа на попередню модель, проте різниця в продуктивності все ж таки є. При цьому ця модель виглядає приємнішою покупкою за рахунок своєї ціни – від 31 000 рублів в офіційному роздробі.

За рахунок 2176 CUDA ядер з частотою 1,65 ГГц та 8 Гб оперативної пам’яті стандарту GDDR6 ця відеокарта здатна забезпечити залежно від гри комфортний процес геймінгу при середніх та високих налаштуваннях графіки. А для тих, хто грає в онлайн-ігри, наприклад, в «Лігу легенд», її продуктивності взагалі буде з лишком.

Головним плюсом Nvidia GeForce RTX 2060 Super стало відмінне співвідношення «ціна/продуктивність».

6. AMD Radeon RX 5700 XT

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Першою відеокартою зі стану «червоних» у нашому рейтингу стала AMD Radeon RX 5700 XT. Вона могла б зайняти набагато вище місце, проте проблема з драйверами цього не дозволила, яка стала головним мінусом відеокарти. Але варто відзначити, що AMD поступово виправляє проблему з оновленнями драйверів, що не може не тішити, тому незабаром AMD Radeon RX 5700 XT можна буде назвати одним із найкращих рішень у субфлагманському сегменті.

AMD Radeon RX 5700 XT має 2560 потокових процесорів на частоті 1,83 ГГц та 8 Гб пам’яті стандарту GDDR6. Вона здатна потягнути всі сучасні ігри на максимальних налаштуваннях при FullHD роздільній здатності.

7. Nvidia GeForce GTX 1660 TI

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Nvidia GeForce GTX 1660 TI, мабуть, зараз одна з найбільш збалансованих відеокарт на ринку. За достатньо прийнятної вартості, рішення забезпечує хорошу продуктивність, як в іграх, так і при роботі з відео. Цю відеокарту можна назвати оптимальним вибором для тих, хто не хоче віддавати десятки тисяч рублів, але хоче отримати комфортний ігровий процес.

Nvidia GeForce GTX 1660 TI може похвалитися 1536 CUDA ядрами із тактовою частотою 1,77 ГГЦ. Об’єм оперативної пам’яті становив 6 Гб стандарту GDDR6.

Мінусом відеокарти став не найприємніший цінник.

8. Nvidia GeForce GTX 1660 Super

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Nvidia GeForce GTX 1660 Super дуже схожа на попередню відеокарту. На відміну від Nvidia GeForce GTX 1660 TI, тут встановлено менше CUDA ядер – 1408 з тактовою частотою 1,785 ГГц. Об’єм пам’яті такий самий – 6 Гб стандарту, проте пропускна здатність пам’ять у GTX 1660 Super.

GTX 1660 Super більше підійде для ігор, а TI версія для рендерінгу відео.

9. AMD Radeon RX 5500 XT

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Ще одна відеокарта з боку AMD, цього разу із середньобюджетного сегменту – AMD Radeon RX 5500 XT. Побудована на архітектурі RDNA відеокарта може похвалитися наявністю 1408 потокових процесорів із частотою до 1,845 ГГц та об’ємом пам’яті 8 Гб стандарту GDDR6.

AMD Radeon RX 5500 XT ідеально підійде для тих, хто грає в онлайн ігри, забезпечуючи високу кількість fps за максимальних налаштувань графіки. Крім того, всі актуальні ігри при дозволі FullHD та середніх налаштуваннях графіки також буде по зубах для цієї відеокарти.

Мінус відеокарти такий самий, як і у RX 5700 XT – проблеми з драйверами, але AMD поступово їх виправляє.

10. Nvidia GeForce GTX 1650

Найкращі відеокарти для ПК 2022

Закриває наш рейтинг Nvidia GeForce GTX 1650, але це не принижує її якості, оскільки ця відеокарта відмінно показує себе в тестах, а за рахунок невисокої ціни її по-справжньому можна назвати «народною».

Однак при покупці Nvidia GeForce GTX 1650 варто бути уважним, оскільки у продажу є моделі з пам’яттю GDDR5, так і GDDR6. Ми радимо брати саме останній варіант, оскільки стандарт GDRR6 новий і має більш високу пропускну здатність пам’яті.

Версія Nvidia GeForce GTX 1650 зі стандартом GDRR6 має 896 CUDA ядер із частотою 1,59 ГГц та 4 Гб пам’яті. Такий набір характеристик дозволить грати у всі сучасні ігри при FullHD роздільній здатності та середніх налаштуваннях графіки.

Як вибрати відеокарту

До підбору відеокарти варто поставитися серйозно, оскільки це компонент персонального комп’ютера, апгрейд якого зазвичай відбувається не дуже часто. І якщо оперативну пам’ять завжди можна докупити, відеокарту користувач точно купує відразу на кілька років.

Читайте також! Найкращі монітори для комп’ютера. Розберемося разом у цьому питанні!

Виявляємо власні потреби

Якщо ви хочете грати в найсучасніші ігри на максимальних налаштуваннях графіки з активованим трасуванням променів і високим згладжуванням картинки, а також бути впевненим, що ще років 5 відеокарта гарантовано видаватиме високі показники fps, то, звичайно, варто звернути увагу на топові моделі. Це стосується і тих, хто займається складним монтажем відео та рендерингом графіки.

Ну а якщо бюджет обмежений, а вимоги до якості одержуваної картинки не найвищі, то можна звернути увагу і на найбюджетніші моделі з нашого рейтингу — вони теж можуть впоратися з будь-якими актуальними іграми, але тільки про максимальну якість зображення варто забути.

Охолодження

Ще один важливий пункт – система охолодження. Одна й та сама відеокарта випускається різними виробниками під різним дизайном. Не кожен вендор встановлює якісну систему охолодження, тому варто дивитися на ті відеокарти, які оснащені радіаторами більшого розміру.

Корисно знати! Найкращі жорсткі диски для комп’ютера

Уживані відеокарти — на свій страх і ризик

Ми не радимо брати відеокарти з рук, наприклад на Авіто, оскільки невідомо, як вони експлуатувалися попередніми користувачами. Якщо вони постійно піддавали відеокарти перевантаженням, а в корпусах ПК було встановлено неякісне охолодження, тобто ймовірність, що відеокарта може вийти з ладу занадто швидко.