Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера
Статті Техніка

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп’ютера

Стандарт мобільного зв’язку п’ятого покоління змінить не лише смартфони, а й сценарій використання комп’ютерів та ноутбуків. І зробити це дозволять найкращі 5G модеми.

Рейтинг ТОП-5 5G модемів для ПК

У 2020-х роках на цифровий світ чекає справжня революція. 5G стане не просто черговим поколінням стільникового зв’язку, а зможе об’єднати воєдино чи не всі гаджети, які працюватимуть на гігантських швидкостях прийому та передачі даних. Повсюдна поява абсолютно бездротового інтернету, швидкість якого вдесятеро перевищуватиме навіть показники сучасного швидкого «проводу», змінить і ринок комп’ютерів. Багато сучасних ПК та ноутбуків зможуть працювати на таких швидкостях, а допоможуть їм у цьому кращі 5G модеми, які підключатимуться через WWAN або USB 3/3.1.

1. Роутер 5G Sierra Wireless EM (приблизно 4-5 тис. гривень)

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера

Добре відомий модем, який використовують багато власників ноутбуків та комп’ютерів, що мають роз’єм WWAN. Зараз у продажу є модифікація, що працює в мережах 4G, заснована на залізі Qualcomm. Зрозуміло, модем буде оновлено і нова версія точно працюватиме в мережах 5G. Принцип установки залишиться той самий – знаходите вільний WWAN-порт під кришкою ноутбука, встановлюєте мережну карту і оновлюєте BIOS.

Плюси

Працює практично з усіма сучасними Windows-пристроями, недорогий

Мінуси

Установка вимагає розбирання гаджета, несумісний із продукцією Apple

2. Роутер 5G Alcatel IK (від 1.5-2 тис. гривень)

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера

Представник класичних USB модемів від Alcatel. У новому поколінні навряд чи сильно зміниться форм-фактор — на вигляд звичайна флешка, підключена до порту. Однак, найкращі 5G модеми для ноутбука та комп’ютера будуть працювати лише з портами USB 3/3.1. Справа в тому, що старі USB ревізії просто не зможуть забезпечити передачу даних на швидкостях мереж п’ятого покоління.

Плюси

Доступність, легко встановити

Мінуси

Перфекціоністи будуть незадоволені «свистком», що стирчить з ноутбука, для USB Type-C знадобляться перехідники

3. Роутер 5G Snapdragon X50 (невідомо)

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера

Цей модем навряд чи буде продаватися як окремий пристрій, але саме він ляже в основу безлічі рішень, які будуть працювати в мережах 5G. Справа в тому, що цей модем з антеним модулем призначений для інтеграції в чіпсети Qualcomm. Наприклад, ми зможемо його побачити у Windows-ноутбуках, які виходитимуть на ARM-процесорах.

Плюси

Повна інтеграція з пристроєм стане доступною вже в 2018 році.

Мінуси

Не підтримує окрему від процесора роботи

4. Роутер 5G HP lt (від 5.5 тис. гривень)

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера

Модулі широкосмугового мобільного зв’язку HP добре зарекомендували себе на ринку. І до списку найкращих 5G модемів для ноутбука та комп’ютера майбутня новинка від Hewlett-Packard потрапила невипадково. По-перше, робота через WWAN-роз’єми дозволить реалізувати максимальну швидкість прийому та передачі інтернету. А по-друге, WWAN потроху стає таким самим універсальним роз’ємом, як і USB Type-C, а отже, отримати швидкість 1 гбіт/с можна буде на широкому спектрі пристроїв.

Плюси

Повна сумісність із більшістю сучасних лептопів, висока швидкість

Мінуси

Не скоро вийде

5. Роутер 5G Huawei Balong 5000 (невідомо)

Найкращі 5G модеми для ноутбука та комп'ютера

Ще одне інтегроване рішення в рейтингу найкращих 5G модемів для ноутбука та комп’ютера. Китайська компанія представила новий модем у січні 2019 року як конкурента Snapdragon X50. На відміну від американського конкурента, Balong 5000 підтримує автономну архітектуру та передачу даних у режимі FDD, а його максимальна швидкість становить фантастичні 5 Гб/с. Коли і в якому вигляді він з’явиться для ПК, невідомо.

Плюси

Підтримка передачі даних до 5 Гб/с, вміє працювати не тільки в стільникових мережах п’ятого покоління, але також у 2G, 3G та 4G

Мінуси

Невідомо, коли з’явиться версія для комп’ютерів

Як вибрати 5G модеми для ноутбука та комп’ютера

Ціна

Модеми 5G, як і все обладнання для роботи в мережах п’ятого покоління, у перші роки коштуватиме недешево. Так, WWAN модулі можуть коштувати від 5-8 тис. гривень. Знайти дешевший варіант можна буде з виходом звичних USB-модемів, ціни на які становитимуть 2-3 тис. гривень.

Підключення

Гігантські швидкості прийому та передачі в 1 Гбіт/с у сучасних комп’ютерах над новинку, але вимагають підтримки специфічних протоколів зв’язку. Так, якщо ваш вибір серед найкращих 5G модемів для ноутбука та комп’ютера на USB-моделі, то потрібно враховувати, щоб ваш ПК підтримував як мінімум USB 3.0, а краще — 3.1. Роз’єми WWAN, в які можна підключити, як Wi-Fi модуль або SSD-накопичувач, також знайдуться тільки в сучасних моделях комп’ютерів і ноутбуків.

Швидкість

Зазначимо, що швидкість 1-2 Гбіт/с, заявлені в специфікаціях стільникових мереж п’ятого покоління, спочатку будуть не зовсім досяжні з кількох причин. По-перше, покриття та стабільність 5G операторів зв’язку залишатимуть бажати кращого. По-друге, перші моделі обладнання можуть мати «дитячі хвороби, наприклад, страждати від перегріву. І, нарешті, сучасні комп’ютери можуть “різати” надто велику швидкість. Тому, при виборі найкращого 5G модему для ноутбука та комп’ютера потрібно орієнтуватися на реальні тести пристрою, а не заяви виробників.