Майнінг на домашньому комп'ютері у 2022 році
Криптовалюта Техніка

Майнінг на домашньому комп’ютері у 2022 році

Заробіток на криптовалюті вже давно став повсякденною історією.

Навряд чи знайдеться така людина, яка б не хотіла мати вдома машину для виробництва грошей. Якщо раніше це могло бути лише фантазією, то у 2022 році виробництво (майнінг на домашньому комп’ютері) цілком реальне та цілком законне, оскільки гроші віртуальні.

Для того, щоб почати працювати з криптовалютою, вам знадобиться персональний комп’ютер та доступ до Інтернету. У даному матеріалі ми не будемо докладно розповідати про те, що таке майнінг. Ми намагатимемося детально розібратися в необхідних технічних характеристиках та вимогах до комп’ютера для ефективного заробітку.

Вимоги до комп’ютера для майнінгу

Для продуктивного заробітку способом майнінгу вам знадобиться досить потужний комп’ютер. Для видобутку крипти можна використовувати процесор, жорсткий диск або відеокарту. Однак найефективнішим цей процес буде при суміщенні роботи трьох пристроїв. Також важливо не забувати про систему охолодження, адже під час майнінгу продуктивність ПК зашкалює, і він перегрівається. Не варто забувати і про окупність. Іноді бажання встановити найсучасніше обладнання обертається надмірними витратами. Нижче ми детально розглянемо найоптимальніші характеристики для кожної комплектуючої.

Процесор

На сьогоднішній день майнінг на процесорі не є найефективнішим способом видобутку криптовалюти, оскільки суми винагороди досить невеликі. Вимоги до процесора загалом ті ж, що й до відеокарти: якісний VRM на материнській платі та повноцінне охолодження. Крім цього, пристрій повинен підтримувати інструкції SSE2 та AES. Продуктивність процесора залежатиме від тактової частоти та кількості ядер. Окремо відзначимо, що найвищу ефективність процесори демонструють при видобутку криптовалют типу Монеро, Електронеум, HODL та інших.

Материнська плата

Якісна материнська плата також важлива для майнінгу, як і інші складові. Щоб не помилитися з вибором пристрою, необхідно врахувати кілька особливостей. Так, пристрій повинен мати чотири роз’єми для підключення відеокарт. Важливим фактором є наявність якісного кулера для охолодження. Адже на пікових навантаженнях карта нагрівається досить сильно. Деякі майнери знають про цю особливість і спеціально дістають материнську плату з корпусу на поверхню. Не варто так чинити, адже пил, волога та шерсть свійських тварин дуже швидко потраплять на мікросхеми.

Відеокарта

Видобувати криптовалюту на пристойній дискретній відеокарті цілком можливо, проте решта комплектуючих також має бути високого рівня. Мінімальний обсяг пам’яті повинен становити не менше 4 Гб, але краще орієнтуватись на 8 Гб. Розрядність шини пам’яті не є критичною. Рекомендуємо вибирати моделі із 256-розрядною шиною. Зверніть увагу на параметр енергоспоживання. Він допоможе при виборі з числа моделей, які можна порівняти за іншими ключовими характеристиками. Чим нижчим є енергоспоживання, тим вигіднішим є майнінг. Орієнтуйтесь на ціни від 15 до 30 тисяч гривень. Це найоптимальніший цінник за пристрій на сьогоднішній день.

Майнінг на домашньому комп'ютері у 2022 році

Оперативна пам’ять

Необхідний для майнінгу обсяг оперативної пам’яті прямо пропорційний кількості відеокарт, які задіяні в процесі. У нашому випадку найбільш оптимальним варіантом буде ОЗУ 32 Гб, проте можна зупинитися і на пристрої 16 Гб, якщо йдеться про мінімальну комплектацію.

Жорсткий диск

Питання вибору цього пристрою турбує багатьох майнерів. Поспішаємо вас порадувати, що особливих вимог щодо нього немає. Найголовніше, щоб він був у робочому стані та на ньому було достатньо місця. Його має вистачити на операційну систему з драйверами, файл підкачування та софт, який необхідний для майнінгу. Що стосується вибору SSD або HDD, то краще зупинитись на SSD-накопичувачі. У нього набагато більше плюсів, ніж другий варіант. Зокрема, низьке енергоспоживання, низький рівень шуму, висока швидкість запуску, початкове налаштування відбувається значно швидше, відсутність механіки, яка може вийти з ладу при різкому відключенні живлення. З іншого боку, HDD-накопичувач обійдеться значно дешевше.

Модуль ASIC

ASIC – це інтегральна схема спеціального призначення. Вона забезпечує максимальне розпаралелювання обчислень. Приблизно з 2012 року модулі ASIC витіснили більшість інших пристроїв для майнінгу, оскільки вони споживають набагато менше електроенергії. Крім цього мікросхеми ASIC мають значно менші габарити. Також вони практично не потребують додаткового охолодження. Ще одна відмінна риса модулів — це їхня висока ефективність. Вони здатні добувати криптовалюту з більшим хешрейтом (одиниця вимірювання обчислювальної потужності).

Покрокова інструкція з налаштування комп’ютера для майнінгу

Отже, ви придбали всі необхідні комплектуючі та встановили їх. Залишився останній, але дуже важливий крок перед початком видобутку криптовалюти – це налаштування обладнання.

Крок 1: вибір платіжної системи

Спочатку слід визначитися з платіжною системою, яка буде використовуватися в процесі майнінгу та створити електронний гаманець. Електронна платіжна система – це сервіс, який допомагає проводити розрахунки між контрагентами. Він може бути дебетовим та кредитним. Перший працює з чеками та електронною валютою, а другий за допомогою віртуальних кредитних карток. Електронний гаманець знадобиться нам для виведення коштів з пулу до майнера.

Крок 2: вибір програми для майнінгу

Далі необхідно вибрати програму для майнінгу. З допомогою софту можна вказати в налаштуваннях, щоб майнінг стартував під час простою комп’ютера, а під час активності користувача відключався. Після встановлення програми необхідно в особистому кабінеті вказати адресу поповнення електронного гаманця.

Крок 3: вибір обладнання

Тепер слід визначитися з обладнанням, яке використовуватиметься у процесі видобутку криптовалюти. У налаштуваннях програми необхідно вибрати той чи інший пристрій. Як було зазначено раніше, найефективнішим стане комплексне використання всіх елементів комп’ютера.

Крок 4: запуск процесу

Запускаємо процес. Будьте уважні, адже система може періодично зависати. Не слід допускати значних навантажень комп’ютера. Для додаткового контролю можна поставити програму-помічник, яка відстежуватиме навантаження.

Майнінг на домашньому комп'ютері у 2022 році

Поради експертів для новачків

На сьогоднішній день досить складно знайти інформацію про те, як правильно майнути «крипту», незважаючи на купу посилань на цю тему в повідомниках. У мережі регулярно спливають різноманітні рекомендації та поради. Проте їхня достовірність досить неоднозначна.

За словами експерта, кожен майнер-початківець повинен розуміти, що відразу він не заробить нечуваних грошей, а ось вкладення можуть виявитися досить значними. Що стосується технічної сторони, то особливими знаннями володіти не потрібно. Достатньо буде навичок впевненого користувача ПК та системного адміністратора. Іноді вам доведеться розбирати “залізо”. Адже в процесі видобутку криптовалюти можливі перегріви та забруднення обладнання.

Якщо ви раніше не стикалися з подібним обладнанням, то найкраще залучити людину, яка зможе вас проконсультувати.

Під час перших дослідів ви можете зіткнутися з певними ризиками. Слід це враховувати. Не чекайте на моментальний результат. Регулярно навчайтесь. Обов’язково спробуйте різні алгоритми видобутку криптовалюти. Адже від цього може суттєво збільшитись прибуток.

Популярні запитання та відповіді

Чи можливий майнінг на ноутбуці?

Використовувати ноутбук для видобутку криптовалют можна, але не дуже ефективно. Є низка особливостей, від яких залежатиме прибутковість. Багато залежатиме від моделі пристрою та монети, що видобувається. Дешеві ноутбуки однозначно не підійдуть для цього завдання, а дорогі моделі можуть значно постраждати в процесі, тому що при перегріві комплектуючих у вас немає можливості зняти кришку та забезпечити додаткове охолодження. Висновок очевидний. Майнути криптовалюту на ноутбуці можливо, але краще з цим завданням впорається звичайний ПК.

Як перевірити комп’ютер на прихований майнінг?

Прихований майнер — це особлива програма, яка автоматично веде майнінг непомітно від користувача, який є власником ПК. Така робота більше схожа на вірус. Файл із програмою маскується під системний файл та починає використовувати потужності обладнання. Жертвою таких операцій може стати практично кожен власник комп’ютера. Згідно з рекомендаціями експертів, слід відкрити «Диспетчер завдань», де за наявності майнера відображатиметься великий відсоток завантаження центрального або графічного процесорів — від 70% до 100%. Впоратися з цією проблемою допоможе антивірус.

Скільки можна заробити на майнінгу?

Перейдемо до найгострішого питання нашого матеріалу – фінансової сторони. На прибутковість процесу впливають безліч факторів: ринкова вартість віртуальних грошей, потужність обладнання та кількість майнерів. Така кількість змінних просто не дозволяє назвати точну цифру. Однак приблизні підрахунки вам допоможе зробити спеціальний калькулятор, який є у вільному доступі до мережі.