Будівництво

Як будують дерев’яні будинки?

Як зводять дерев’яні будинки?

З дерева будинку люди будували з давніх-давен. З розвитком сучасних технологій, які дозволяють поєднувати сучасні стандарти з перевагами натуральної деревини, популярність таких будинків лише зросла.

Сьогодні ми поговоримо про те, як будують сучасні дерев’яні будинки, і про те, що означає термін «будівництво під ключ» і в чому вигода такої схеми для покупця.

Чому дерев’яні приватні будинки такі популярні?

У сучасних реаліях багато людей, перебираючись за місто, роблять свій вибір на користь нерухомості, побудованої з натуральних та екологічно чистих матеріалів. Це обумовлено, насамперед, психологічним прагненням «утекти від кам’яних джунглів, закатаних в асфальт», багатоповерхових коробок із бетону та сталі, відсутності чистого повітря та простору.

Натомість у них є бажання доторкнутися до природи, проживати в оточенні лісу, «дихати» як зовні, так і всередині будинку.

Стилістика і звичка будівництва дерев’яних будинків властива нам історично, але частіше зустрічається у слов’янських народів. Можна побачити безліч цікавих прикладів будівель в Україні. І сьогодні багато хто мріє повернутися до традицій, і мати свій власний дерев’яний будиночок в оточенні первозданної природи.

Якщо дивитися на цей аспект з практичного боку, будівництво власного заміського будинку з натурального дерева має ряд переваг, які не можна порівняти з традиційними видами матеріалів.

Дерев’яний брус є одним із найдоступніших і бюджетних будматеріалів. Побудувати будинок з нього найдешевше, а деревина продається в будь-якому регіоні та місті і коштує недорого.

Тому дерево ідеально підходить для будівництва свого заміського будинку. І, мабуть, єдине, що стримує багатьох від зведення котеджу з бруса – це складна технологія будівництва та догляд за деревом. Хоча ці речі не такі складні, як здається на перший погляд.

Як будують дерев'яні будинки?

Особливості дерев’яних будинків

Найпопулярніші види деревини, що використовуються в будівництві – це сосна, ялина, дуб та модрина. Їх основними перевагами є невибагливість, практичність та міцність. Будинок, побудований з цих порід дерева, добре зберігає тепло, має гарний зовнішній вигляд і вимагає мінімальних витрат на догляд.

Переваги та недоліки дерев’яних будинків

Головна перевага дерева як будівельного матеріалу – це невелика вага готової конструкції. Ще, до переваг дерев’яних будинків, можна віднести простоту монтажу.

За багатьма показниками дерев’яні будівлі перевершують кам’яні. Наприклад, рівень термостійкості стін дерев’яного котеджу вп’ятеро вищий, ніж у будинку такої ж площі, збудованої з цегли.

Як будують дерев'яні будинки?

Брус із дерева сам по собі є готовим рішенням для будівництва, тому при створенні дерев’яного будинку потрібні мінімальні терміни. У більшості випадків підготовчі роботи проходять швидко. При цьому, якщо до роботи залучити професіоналів, ви отримаєте якісний і продуманий будинок під ключ, з усіма зручностями.

Серед додаткових конкурентних переваг котеджів із бруса слід зазначити:

  • доступна ціна;
  • відмінні теплозберігаючі властивості;
  • натуральний запах деревини, що надає сприятливий вплив на організм;
  • висока швидкість будівництва;
  • актуальність еко-теми у розрізі сучасної архітектури;
  • використання безпечних матеріалів та багато іншого.

Як будують дерев'яні будинки?

Звичайно, є у натурального дерева та недоліки. Так, деревина схильна до гниття. У цьому матеріалі багато залежить від його якості: починаючи місця, де росло дерево, закінчуючи тим, коли його зрубали і як зберігали. Крім того, цей матеріал добре горить і деформується під впливом вологи.

Звичайно, ці недоліки мають велике значення. Однак їх можна уникнути, якщо підійти до питання вибору зрубу грамотно, а потім своєчасно обробляти деревину спеціальними розчинами.

Якщо зважити на всі ці моменти, то можна з упевненістю сказати, що дерево є відмінним будівельним матеріалом для будівництва власного будинку.

Етапи будівництва дерев’яного будинку

Статистика будівництв у Московській області показує, що останнім часом все більше запитів підрядники отримують не на дачі, а на повноцінні житлові будинки, в яких можна проживати не лише влітку, а й узимку. Це зумовлено тенденціями активного переїзду городян до передмістя для більш спокійного та розміреного життя.

Найчастіше будівництво дерев’яного будинку провадиться «під ключ». Найпоширеніший випадок — власник купив земельну ділянку і вже має розуміння, який будинок він хоче побудувати і звертається за цим у будівельну компанію.

Розглянемо докладніше за яким алгоритмом будуються дерев’яні дачі та котеджі:

Етап №1: Складання проекту

Будівництво будь-якого будинку з дерева починається з формування проекту. Це не просто набір креслень і цифр, він в обов’язковому порядку повинен відповідати всім будівельним нормам, бути ефективним з точки зору витрат на будівництво та експлуатацію, а також враховувати всі особливості ділянки, на якій він буде розташовуватися.

Як будують дерев'яні будинки?

При проектуванні дерев’яного будинку, велике значення має і те, наскільки архітектор передбачив його захист від несприятливих кліматичних умов, попадання вологи в фундамент та стіни та можливого поширення вогню. На цьому етапі необхідно визначитися з тим, як будуть розташовуватися інженерні комунікації. Все потрібно розрахувати з урахуванням правил пожежної безпеки.

Як будують дерев'яні будинки?

Етап №2: Вибір та будівництво фундаменту

Другий етап будівництва – визначення з типом основи майбутнього будинку та закладення фундаменту.

На ринку представлено безліч рішень із цього приводу. Так, наприклад, фундамент можна звести з використанням металевих гвинтових паль. Однак найбільш доцільним буде використання паль із залізобетону.

Тут все залежить від того, які властивості має грунт на тій ділянці, де проходитиме будівництво.

Як будують дерев'яні будинки?

Етап №3: Влаштування підлоги та укладання першого вінця

Коли фундамент збудований, можна переходити до процесу зведення самого будинку. Будівництво підлоги починають з розташування та фіксації вінчальної дошки.

Для цього ідеально підійде дошка з модрини, оскільки вона найменше страждає від негативного впливу вологи та комах. Це особливо актуально, якщо будинок будується у регіоні із суворими кліматичними умовами.

Коли дошку підготовлено і рівно закріплено, на ній фіксують перший вінець із бруса.

Як будують дерев'яні будинки?

Після цього зазвичай роблять врубку балок, щоб закласти перекриття для першого поверху. Це робиться тільки в тому випадку, якщо для створення перекриття не буде використано залізобетон.

Як будують дерев'яні будинки?

Етап №4: Зведення стін

Після укладання підлоги та першого вінця, укладають другий вінець і далі. Всі бруси (або колоди) скріплюються один з одним згідно проекту. А будівельники, у свою чергу, повинні забезпечити рівне і рівномірне їх укладання.

При цьому бруси або колоди кріплять відповідно до вибраної технології. Для будинків на два або три поверхи врубку балок виконують у процесі зведення стін строго в тому місці, яке передбачено за проектом.

Як будують дерев'яні будинки?

Дуже важливо, щоб у процесі будівництва були враховані рівень усадки вибраного матеріалу та закріплені зони ризику. Такими зонами вважаються дверні та віконні отвори. Для їхнього зміцнення використовують усадні блоки.

Як будують дерев'яні будинки?

Етап №5: Монтаж крокв та влаштування даху

Завершальним етапом будівництва є зведення покрівлі.

Як будують дерев'яні будинки?

Матеріали для неї слід підбирати лише високої якості. Адже дах служить захистом для решти елементів дерев’яної будови.

Це може бути шифер, м’яка покрівля (ондулін), металева черепиця або натуральна. Дах також повинен бути оснащений спеціальними пристроями для затримання снігу та системою водостоку.

Як будують дерев'яні будинки?

Як бачимо, кожен етап зведення будинку з натуральної деревини включає велику кількість операцій. Вони вимагають наявності певних знань та досвіду у будівельників.

Будівництво дерев’яного котеджу є копіткою роботою. Однак результат того вартий. Будинок, зведений за всіма правилами, прослужить своїм господарям не один десяток років.

Будувати самому чи ні?

Якщо ви не досвідчений будівельник, то, з високою ймовірністю, у вас не вдасться побудувати будинок якісно. Адже цьому потрібно вчитися багато років. Тому власники ділянок найчастіше звертаються до професійних підрядників та забудовників, які надають послуги будівництва котеджів під ключ.

«Побудова будинку під ключ» — це комплексне завдання, яке складається з розробки проекту, закупівлі матеріалів, безпосереднього будівництва та введення в експлуатацію.

Завдяки налагодженій технології, низьким закупівельним цінам на будматеріали, будівництво дерев’яного будинку у деяких забудовників може коштувати до 50% дешевше, порівняно з витратами часу та грошей, якщо все робити самотужки або залучаючи власну бригаду підрядників.

Головні переваги професійних забудовників: досвід та економія на масштабі.

Як будують дерев'яні будинки?

Сьогодні на ринку величезний вибір компаній, які надають послуги з будівництва. Кожен із них готовий надати докладну калькуляцію витрат на запит.

Також, при зверненні до забудовника, ви можете скористатися готовим проектом будинку, з візуалізацією в 3D та наочним плануванням, або ж розробити свій власний, індивідуальний проект.

Найкраще звертатися в компанії, які мають належний досвід у реалізації проектів саме того типу будинків, який вам потрібен. Вибираючи забудовника, варто також вивчити портфоліо виконаних робіт та відгуки від замовників.

Будинок “під ключ”. Якого забудовника вибрати?

Найнижчі ціни у забудовників, які мають не лише досвід, а й свою ресурсну базу. Наприклад, у них є своя тартак, навантажувальне та обробне обладнання, цех для збирання домокомплектів.

Ще один плюс, що компанії, що мають власне виробництво будівельної сировини, не «юлитимуть», а покажуть відразу товар особою: ви зможете ще до укладення договору оцінити якість бруса та колод.

Як будують дерев'яні будинки?

З погляду юридичних ризиків, орієнтуйтесь на відгуки, попередній досвід забудовника та документально оформлюйте з ним стосунки. Таким чином, ви підстрахуєте себе на дотримання всіх термінів та умов замовлення.

Практичним варіантом є замовлення часткового будівництва будинку. Якщо у вас є досвід в індивідуальному будівництві, і ви впевнені, що частину робіт можете взяти на себе, зверніться до забудовника, який готовий надавати свої послуги з відрядної оплати. Таким чином, ви зможете значно заощадити бюджет на будівництво.

Як будують дерев'яні будинки?

Якщо ви вирішили почати будувати будинок самотужки, важливо враховувати всі вимоги технології будівництва. Адже, якщо ви звернетеся до підрядника по добудову, вони не візьмуть на себе відповідальність за ту частину робіт, яка була виконана некоректно.

Усі можливі ситуації, у разі, обійдуться додатковими матеріальними витратами. Тому краще не економити, а погодити з компанією найбільш вигідний варіант розрахунку за послугу, що надається.

Переваги будівництва «під ключ»

Будівельна компанія або група підрядників, які займаються зведенням дерев’яних будинків під ключ – це фахівці, які знімають із власника всі клопоти, пов’язані з організацією будівельного процесу.

Вам необхідно лише затвердити проект, переконатися, що він відповідає вашим запитам і передати решту завдань професіоналам. Як правило, у забудовника вже є опрацьовані алгоритми, які дозволяють чітко вкластися у строки та бюджет.

Як будують дерев'яні будинки?

Звертаючись до підрядника, важливо вивчити повний спектр послуг, які надає компанія. Наприклад, в одній фірмі є послуга з документального оформлення, підключення будинку до комунікацій і т.д., а в іншій – з введенням будівлі в експлуатацію доведеться повозитися самостійно. Важливо також ознайомитися з відгуками від замовників і переконатися, що підрядник справді надійний.

Вартість будівництва котеджу під ключ може бути навіть вигіднішою, ніж самостійна реалізація проекту. Основна перевага – це швидка та якісна робота. Це особливо актуально в сучасних умовах, коли люди з міста прагнуть одразу переїхати в новий заміський будинок, не чекаючи місяців і років на будівництво та усадку.